Замовити потрібну послугу «консервація підвісних човнових моторів» у Дніпрі, Харкові за найдоступнішою ціною ви завжди можете в нашій компанії. Досвідчені фахівці дадуть відповідь на будь-які питання, проконсультують і виконають усі необхідні процедури перед зимовим зберіганням двигуна.
Якщо ви хочете виконати технічне обслуговування підвісних човнових моторів під час сезонного використання, то за своїм характером воно мало чим відрізняється від аналогічного ТО у автомобілів, за винятком деяких нюансів.
Для нормальної роботи двигуна і максимальної його довговічності потрібно:
Наприкінці сезону виконується зимова консервація двигуна, яка необхідна для видалення залишків палива, що накопичилися всередині та зовні забруднень. Консервація дозволяє запобігти ймовірності виникнення корозії, грибка і цвілі, проте її ефективність залежить від правильного підходу до цього процесу.
Навантаження, висока швидкість роботи, граничні температури, висока вологість, тривалі періоди зберігання все це впливає на двигун.
Тому регулярне технічне обслуговування човнових моторів просто необхідне для забезпечення їх безперебійної роботи в найскладніших умовах.
Рекомендується запустити двигун, щоб промити систему охолодження. Зверніть увагу, що двигун не може працювати без води! В ідеалі умови зберігання човнових моторів після сезону повинні бути такими: двигуни підвішуються в природному положенні в закритому приміщенні.
Якщо таке зберігання підвісного човнового мотора неможливе з будь-яких причин, двигун можна покласти на належний бік на плоску поверхню.
ТО для двотактного човнового мотора, як і для чотиритактного двигуна включає вивертання свічок запалювання і заливку в циліндр приблизно 1-3 см3 моторної олії. Після заповнення циліндрів маслом при вимкненому запаленні провертається колінчастий вал, щоб масло розподілилося по поверхні циліндра. У 4-тактних двигунах необхідно замінити моторне масло з урахуванням рекомендацій виробника.
Догляд за човновим мотором має свої особливості. Зокрема, слід змінювати трансмісійну олію в нижньому корпусі після закінчення рекомендованого терміну не рідше одного разу на рік, а краще відразу після закінчення сезону. Для двигунів потужністю 2,5-10 л. має вистачити об'єму 0,3 л.
Для заміни олії відкручуються зливальний та контрольний гвинти, після чого необхідно дочекатися, поки воно саме стіче. Потім змащуються шестерні видавлюванням олії через нижню зливну пробку, доки вона не з'явиться на верхньому регуляторі.
Якщо після відкручування зливної пробки ви побачите олію молочного кольору, то в редуктор потрапила вода. Його слід розібрати та оглянути, а ущільнення замінити перед повторним використанням. Гвинт бажано зняти. Вал, на якому був встановлений гребний гвинт, очищається, а потім змащується тонким шаром консистентного мастила.
Консервація човнового мотора передбачає і спорожнення паливного бака перед зимою. Паливо може містити воду та інші забруднювачі, які можуть пошкодити бак та клапани, а також забруднити карбюратор.
Правильне технічне обслуговування човнового мотора запобігає ймовірності появи та розвитку корозії, росту та розвитку грибка та цвілі. Не забувайте про те, що свічки запалювання слід залишати закрученими на зиму, щоб усередину не потрапили забруднення.